Школа організації здорового освітнього середовища

Наприкінці 2022 року, а саме 26 грудня громадська організація “Зелений маяк” спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників Володимирської міської ради провели перші заняття для вчителів та учнів ліцеїв громади в рамках відновлення реалізації програми «Школа організації здорового освітнього середовища», що стала переможцем конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства стосовно дітей та молоді.

Участь у заході взяли 79 педагогів та 85 учнів. Педагогів ознайомлено, консультанткою ВВЦПРПП, з нормативно-правовою та законодавчою базою з охорони здоров’я, пропаганди здорового способу життя, розбудови безпечного та здорового освітнього середовища в ЗЗСО, проведено аналіз сучасного стану здоров’я молоді, поведінкових ризиків щодо здоров’я, способу життя молоді, підготовлено рекомендації по плануванню виховної роботи щодо формування здорового способу життя учнів.

Вчительство та учнівська молодь Володимирської територіальної громади підвищили рівень винесених на навчання тем: «Серцево-легенева реанімація», «Перша допомога при втраті свідомості», «Допомога під час епілептичного припадку та обструкції дихальних шляхів», «Зупинка кровотечі».

Учасники відпрацювали практичні навички, за інструкторством члена ГО "Зелений маяк" Кузіна Євгена, в школі надання домедичної допомоги «Врятувати життя може кожен». Організатори зазначають, що в умовах початку повномасштабної війни ця програма стала ще актуальнішою та важливішою.

Авторка: Стасюк Оксана, консультантка «Володимир-Волинський центр професійного розвитку педагогічних працівників»